ORTODONTA SZCZECIN

leczenie ortodontyczne:

Pierwsza wizyta to wizyta konsultacyjna. Na tym spotkaniu staramy się wstępnie poznać przyczyny, które zadecydowały o wizycie pacjenta w naszym gabinecie ortodontycznym. Na podstawie pantomograficznego zdjęcia rentgenowskiego oceniany jest stopień wady zgryzu oraz stanu zębów, przyzębia oraz oceniana jest ilość i jakość zębów niewyrzniętych. W trakcie tej wizyty Pacjentowi przedstawiany jest wstępny plan leczenia oraz jego koszty. Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w momencie, kiedy pacjent ma wyleczone wszystkie zęby, tak więc przed założeniem aparatu, niektórzy pacjenci wymagają leczenia przez innych specjalistów m.in. od stomatologii zachowawczej, endodoncji lub periodontologii. Chcemy też, by każdy nasz pacjent wiedział, że profesjonalizm kryje się w szczegółach, a nasza drobiazgowość i dokładność od pierwszych chwil leczenia ortodontycznego w naszym gabinecie, to standard, który przyniesie sukces w postaci pięknego i zdrowego uśmiechu.

Kolejna wizyta to wizyta diagnostyczna. W trakcie tej wizyty pobierane są wyciski diagnostyczne górnego i dolnego łuku szczękowego rejestrujące bieżący stan i formę zgryzu. Na podstawie wykonanych gipsowych modeli uzębienia, nasz lekarz ortodonta dokona niezbędnych obliczeń i symulacji które pozwolą zaplanować leczenie i dobrać odpowiedni aparat ortodontyczny.


Trzecia wizyta związana jest z złożeniem aparatu ortodontycznego. W zależności od rodzaju zastosowanego aparatu pacjent jest instruowany o metodach higieny jamy ustnej.

Wizyty kontrolne w zależności od zastosowanego aparatu ortodontycznego lekarz ortodonta ustala indywidualny kalendarz wizyt kontrolnych.